O Erasmus klubu

Jsme studentský spolek na Přírodovědecké fakultě UK, parta přátel a dobrovolníci. Fungujeme od roku 2010, od té doby jsme toho spoustu zažili a doufáme, že ještě zažijeme. Naším hlavním posláním je pomáhat zahraničním studentům přijíždějícím k nám na fakultu, a to zejména v jejich prvních dnech pobytu. Během semestru organizujeme nejrůznější akce, které jsou otevřené jak zahraničním, tak českým studentům. Procvičujeme si tak cizí jazyky, poznáváme nové kultury a navazujeme cenné zahraniční kontakty.

Jak se k nám můžeš přidat?

Zaujala tě naše činnost? Mile rádi tě uvítáme mezi nás! Přidat se k nám můžeš ať už jsi biolog nebo chemik, bakalář nebo doktorand, ať už jsi v zahraničí byl nebo ne! Stačí vyplnit PŘIHLÁŠKU, my ti následně pošleme bližší informace o klubu a zařadíme tě do naší emailové komunikace. Pokud se bojíš, že nemáš příliš času (nebo neumíš pořádně anglicky), nemusíš mít strach — zapojit se můžeš dle svých časových možností a schopností. 🙂

Co děláme?

 • VÝLETY: Turistické výlety do přírody i výlety po památkách či do měst. Jednodenní i víkendové.
 • WORKSHOPY: Nějaký ochotný člen sdílí svůj koníček např. malování, skládání origami atd.
 • KULTURNÍ VEČERY: Představujeme české tradice např. Mikuláš či Velikonoce zahraničním studentům zábavnou formou.
 • PRAGUE WALKS: Provázíme cizince po Praze, ukazujeme jim naše oblíbená místa, zajímavá zákoutí i studentské kavárny.
 • ORIENTAČNÍ DNY: Před začátkem každého semestru spoluorganizujeme s Erasmus kanceláří PřF UK setkání, při kterém jsou Erasmus studenti registrováni na univerzitě, vyslechnou si přednášku o organizaci studia, následně je my z Erasmus klubu provázíme po fakultě (knihovny, menza, budovy…) a nakonec se obvykle sejdeme v přátelské atmosféře v Mrtvé rybě.
 • INFORMAČNÍ SEMINÁŘ ERASMUS+ : Ve spolupráci s Erasmus kanceláří PřF UK spoluorganizujeme obvykle ke konci zimního semestru setkání pro široké studentstvo o možnostech výjezdu do zahraničí přes program Erasmus i jiné programy.
 • A mnohem více! Podporujeme naše členy, aby realizovali své nápady a organizovali akce pro zahraniční studenty.

Co ti nabízíme?

Erasmus klub ti nabízí široké možnosti (až za hranice ČR 😉 )

 • Mluvit cizími jazyky zdarma
 • Dozvědět se praktické informace o výjezdu přes Erasmus+ (nemálo našich členů bylo v zahraničí)
 • Seznámit se s přírodovědci z celého světa
 • Jet do zahraničí navštívit své Buddy nebo kamarády, kteří studovali v Praze
 • Účastnit se nejrůznějších klubových akcí
 • Zorganizovat svojí akci s podporou klubu
 • Poznat české studenty z celé fakulty, z nejrůznějších oborů
 • Dozvědět se užitečné informace od starších studentů

Buddy program

Víš, že si můžeš vzít na starost zahraničního studenta, který přijel do Prahy? Potkávat se s ním, mluvit cizím jazykem a pomáhat mu?

Program je detailněji popsán na stránkách Univerzity Karlovy: Buddy program UK
Přidat se může student UK, který má alespoň 1 odstudovaný semestr na UK. Stačí se zaregistrovat do webové aplikace Broaddy. Při registraci je vhodné zaškrtnout, že chceš, aby ti chodily emaily o nově registrovaných studentech. Potom už jen čekáš až ti přijde email o tvém schválení. Po přihlášení si můžeš procházet profily Erasmáků a nějakého si vzít na starost a užít si s ním semestr. 🙂 Můžeš si vzít na starost max. 5 zahraničních studentů. Čeští studenti si vybírají ty zahraniční, nikoliv naopak.

Za tuhle dobrovolnou činnost můžeš od akademického roku 2020/2021 dostat i certifikát. O certifikát si můžeš zažádat následovně: V SISu klikni na ikonku Přijímací řízení > Programy CŽV > fakultu vyberte Rektorát Univerzity Karlovy > Buddy program Univerzity Karlovy – [daný semestr]

Výjezd přes ERASMUS+

Hledáš zde informace o výjezdu na Erasmus?

Detailní informace můžeš najít na stránkách Přírodovědecké fakulty v sekci ERASMUS.

Ve spolupráci s Erasmus kanceláří PřF UK spoluorganizujeme každý zimní semestr Informační seminář ERASMUS+ o možnostech výjezdu do zahraničí přes program Erasmus i jiné programy. Čeští studenti, kteří se vrátili ze zahraničí, tam také prezentují svoje zkušenosti a zážitky.

A samozřejmě mnoho členů Erasmus klubu studovalo v zahraničí prostřednictvím programu Erasmus+ , a nebo se chystá, takže v naší společnosti je mnoho příležitostí k hovoru na toto téma. 🙂 Našim členům také nabízíme poradenství ohledně programu ERASMUS+, a to konkrétně pro výjezdy z naší fakulty, nejen obecně.